Świętuj razem z Prowansją!

Przełom lutego i marca to chyba najbardziej soczyste święto w Europie. W tym czasie oczy całej Prowansji (i nie tylko) zwrócone są w jednym kierunku.

 

Ten kierunek to Menton – miasteczko turystyczne na południu Francji. Tutaj zapach cytryn unosi się w powietrzu przez cały rok, ale w tym szczególnym okresie jest on jeszcze bardziej intensywny i wyczuwalny niż zazwyczaj. Wszystko z powodu Fête du Citron, czyli wielkiego Festiwalu Cytrusów. Dzięki niemu miasto przez kilka tygodni wyjątkowo tętni życiem. 

 

 

Większość terenu wokół Menton zajmują olbrzymie plantacje cytryn i pomarańczy. Drzewka potrafią owocować nawet cztery razy do roku. Nic więc dziwnego, że Festiwal Cytrusów postanowiono zorganizować właśnie tam. Pierwszy raz odbył się on w latach trzydziestych. A jak wygląda współcześnie? Zarówno w dzień, jak i w nocy w mieście odbywają się cytrusowe parady platform udekorowanych rzeźbami z cytryn i pomarańczy. Wszystkim przejazdom towarzyszą szczudlarze, akrobaci, orkiestra, muzyka lokalnych zespołów i uroczyste fanfary. 

 

 


Dodatkową atrakcją jest również, organizowany jednocześnie ze świętem cytrusów,  Festiwal Orchidei. Wielbiciele tych kwiatów będą zachwyceni. 

 

 

Festiwal Cytrusów co roku przyciąga ponad 160 000 odwiedzających, a w jego trakcie zużywa się ponad 140 ton owoców. 

 

 

To prawdziwa feeria  zapachów, barw i pozytywnych emocji – pokaz joie de vivre czyli południowo-francuskiej radości życia! Może kolejny urlop spędzisz w lutym, w Prowansji? :)

 

PODZIEL SIĘ TYM POSTEM:
<< POWRÓT
PODOBNE ARTYKUŁY:
Zostań ambasadorką

Instagram

Akceptuję warunki i zasady Regulaminu Newslettera oraz Politykę Prywatności.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., w celu korzystania z usługi newsletter, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.* Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach Johnson and Johnson drogą elektroniczną. *pola wymagane
Twój email został zapisany do naszego newslettera. ZAMKNIJ