Znajdź inspirację w Prowansji!

Prowansja od wieków przyciąga i inspiruje artystów. Szczególnie ukochali ją impresjoniści, którzy w swojej twórczości pokazywali piękno codziennych momentów. Piękno przyrody, sielankowe życie i wartości francuskiego południa sprawiły, że do grona jej miłośników zalicza się również wielu innych znanych twórców. Koniecznie sprawdź jakich ;) 

 

Arcydzieła z gliny i Pablo Picasso

 

Na uroki Prowansji nie pozostał obojętny artysta, uważany za twórcę i najsłynniejszego przedstawiciela kubizmu – Pablo Picasso. Pochodzący z Hiszpanii malarz przez 20 lat spędzał wakacje na Riwierze Francuskiej. Po II wojnie światowej przyjechał do Vallauris na coroczny kiermasz ceramiki, gdzie zaczął rzeźbić w glinie, poznając uroki prowansalskiej natury – i został tam na stałe. W swojej pracowni w tym mieście stworzył kilkaset prac, w tym te najsłynniejsze z zakresu malarstwa i rzeźby. Jeśli kiedyś uda Ci się odwiedzić Vallauris, zobaczysz, że duch Picassa wyczuwa się w miasteczku na każdym kroku – spacerując, można natknąć się na jego rzeźby, które są stałym elementem krajobrazu miasta. Musée National Picasso, znajdujące się w Vallauris, to obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdej miłośniczki sztuki – to tam można podziwiać m.in. monumentalny dyptyk malarski „Wojna i pokój”. A na koniec dnia możesz usiąść na ławce przed muzeum, zamknąć oczy i poczuć na skórze ciepło zachodzącego prowansalskiego słońca – dokładnie tak, jak robił to sam Picasso kilkadziesiąt lat temu.

 

Blog Ambasadorek LPM

 

Między słowami Alberta Camusa 

 

Prowansja swoim pięknem inspirowała (i wciąż inspiruje) nie tylko malarzy. Do jej miłośników należeli również pisarze i poeci. Do najsłynniejszych należy laureat Nobla w dziedzinie literatury, Albert Camus - autor słynnej „Dżumy” , „Upadku” i „Obcego”. W jednym z prowansalskich miasteczek, Lourmarin, Camus spędził ostatnie lata swojego życia. Jeśli należysz do fanek jego twórczości, możesz wziąć udział w niezwykłym literackim spacerze, organizowanym cyklicznie przez miasto. Codzienne życie przeplata się tu ze sztuką – możesz obejrzeć ulubione zakątki pisarza i poety, w których czytane są fragmenty dzieł i anegdoty na jego temat. Zwykła ludzka uczciwość, radość życia, autentyczność, bliskość natury  – wartości, które odnajdujemy w powieściach tego autora, to efekt jego obecności w prowansalskim Lourmarin. To również proste przyjemności francuskiego Południa, którego esencję stanowi właśnie Le Petit Marseillais.

 

Blog Le Petit Marseillais

 

Ty też daj się uwieść urokowi Prowansji - Le Petit Marseillais pozwoli Ci poczuć magię tego regionu bez wychodzenia z domu. Jeśli poszukujesz więc natchnienia i wytchnienia – zamknij oczy i poznaj dzięki naszym kosmetykom niezwykły świat zapachów, relaksu i codziennych przyjemności.

 

PODZIEL SIĘ TYM POSTEM:
<< POWRÓT
PODOBNE ARTYKUŁY:
Zostań ambasadorką

Instagram

Akceptuję warunki i zasady Regulaminu Newslettera oraz Politykę Prywatności.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., w celu korzystania z usługi newsletter, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.* Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach Johnson and Johnson drogą elektroniczną. *pola wymagane
Twój email został zapisany do naszego newslettera. ZAMKNIJ