Podróżując żyjesz dwa razy

Wczesnym rankiem obudził mnie zapach świeżo mielonej kawy. Śniadanie zaserwowano mi na tarasie z widokiem na ogród. Poczęstowano konfiturami domowej roboty przygotowanymi z truskawek, fig, kiwi i moreli. Z przyjemnością posmarowałam nimi ciepłe naleśniki i świeżutkie croissanty. Prowansja! Znów jestem w Prowansji!

 

 

Wszystkim nam zdarza się marzyć o dalekich podróżach i zwiedzeniu całego świata. Czasami jednak nie trzeba wyjeżdżać daleko, by trafić na trochę słońca, odpocząć i napełnić się pozytywną energią. Jak mógłby wyglądać Twój dzień gdybyś zdecydowała się pojechać do Prowansji?

 

PRZEDPOŁUDNIE
To idealna pora na lunch. Najlepiej w prowansalskiej winnicy w cieniu 300-letnich platanów. Mój lunch w jednej z tamtejszych winnic składał się z kieliszka białego wina, tapenady, serów, bagietek oraz sezonowych warzyw i owoców.  Zaraz po nim przespacerowałam się po okolicznych gajach oliwnych.

 

 

POPOŁUDNIE
Wiesz jak ścina się lawendę? Ja nie miałam pojęcia, dopóki sama tego nie spróbowałam. Tradycyjny sposób ścinania lawendy odbywa się przy użyciu sierpa. Wygląda to na proste zadanie, ale uwierz mi - wcale takie nie jest :) Najważniejsze, aby podczas tego procesu zebrać wystarczającą ilość (wagę) kwiatów do stworzenia olejku lawendowego. A potem taki gotowy olejek można zabrać ze sobą.

 

 

WIECZÓR
Prowansalski wieczór warto spędzić w stolicy Le Petit Marseillais czyli Marsylii. To pięknie oświetlone, malownicze i tętniące życiem miasto. Jedną z jego najstarszych części jest port, w którym Mały Marsylczyk z logotypu naszej marki, sprzedawał w porcie mydełka marsylskie. Blisko portu położony jest sklep, w którym można kupić najprawdziwsze oliwkowe mydło „Savon de Marseillais” w bardzo różnych kształtach i o bardzo różnorodnych zapachach, obowiązkowo stworzone z 72% oliwy z oliwek.

 

PODZIEL SIĘ TYM POSTEM:
<< POWRÓT
PODOBNE ARTYKUŁY:
Zostań ambasadorką

Instagram

Akceptuję warunki i zasady Regulaminu Newslettera oraz Politykę Prywatności.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., w celu korzystania z usługi newsletter, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.* Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach Johnson and Johnson drogą elektroniczną. *pola wymagane
Twój email został zapisany do naszego newslettera. ZAMKNIJ