Festiwal Lawendy!

Jest na mapie Francji miejsce, które corocznie zachwyca zapachem lawendy. To Górna Prowansja.

 

O lawendzie napisano już chyba wszystko –że jej piękno porywa malarzy i poetów, że jej zapach potrafi uzależnić i że są tacy, którzy przynajmniej raz w roku, z jej powodu, muszą odwiedzić Prowansję. Czas kwitnienia lawendy to początek lipca / koniec sierpnia. Jednak najlepiej odwiedzić Górną Prowansję w połowie sierpnia. Właśnie wtedy trwają tam, jedyne w swoim rodzaju, lawendowe imprezy.

 

 

Wyobraź sobie niekończące się pola w kolorze głębokiego fioletu i woń nieporównywalną do żadnej innej –właśnie tak wygląda sierpień w okolicy Sault. Miasteczko jest znane z odbywającego się tam zawsze 15 sierpnia, wielkiego Festiwalu Lawendy. 

 

 

Będąc w miasteczku nie sposób ominąć jednej z jego głównych atrakcji, czyli wielkiego Targu Lawendowego. Można na nim kupić produkty, które powstają z lawendy lub do których jest ona dodatkiem–pachnące mydełka, olejki eteryczny, miody, odświeżacze powietrza i ozdoby. Nie brakuje również pęczków świeżo ściętej lawendy.

 

 

Jednak to nie jedyny powodów dla którego warto wybrać się do Sault. 15 sierpnia poza Targiem Lawendowym odbywają się tam koncerty, pokazy i lawendowa parada. Miasteczko słynie również z Muzeum Lawendy, gdzie dowiemy się wielu ciekawostek na temat jej uprawy. 

 

 

Jeśli jeszcze nie poznałaś wyjątkowego, uspokajającego i wyciszającego zapachu lawendy, koniecznie powinnaś to nadrobić. A dziś, gdy w Sault trwa właśnie Festiwal Lawendy, jest ku temu wyjątkowa okazja! Życzymy Ci dnia w kolorze soczystego fioletu :)

 

PODZIEL SIĘ TYM POSTEM:
<< POWRÓT
PODOBNE ARTYKUŁY:
Zostań ambasadorką

Instagram

Akceptuję warunki i zasady Regulaminu Newslettera oraz Politykę Prywatności.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., w celu korzystania z usługi newsletter, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.* Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach Johnson and Johnson drogą elektroniczną. *pola wymagane
Twój email został zapisany do naszego newslettera. ZAMKNIJ