Francuskie wakacje!

Nareszcie mamy tak długo wyczekiwane lato i wakacje. A to zwykle oznacza dalekie podróże, odwiedzanie nowych miejsc i poznawanie ludzi (w tym też obcokrajowców).

I bardzo możliwe, że będąc przez nas w tym roku skutecznie zachęcana do odwiedzenia Prowansji, właśnie ją wybierzesz jako jeden z kierunków swoich wakacyjnych wojaży :) Dlatego, na wszelki wypadek, przygotowaliśmy kilka francuskich słówek, które przydadzą Ci się, jeśli swój długo wyczekiwany urlop postanowisz spędzić na południu Francji :) 

 

 

Jeśli znasz osobę, z którą się witasz, pamiętaj, aby do „bonjour” dorzucić dwa buziaki (nie więcej) – po jednym w każdy policzek. To powitanie w bardzo francuskim stylu :)

 Rowerem najlepiej wybrać się na piknik pod chmurką. Pamiętaj tylko, aby wcześniej zaopatrzyć się rowerowy bagażnik, na którym umocujesz cały potrzebny podczas pikniku ekwipunek.

 

 

Prowansalczycy celebrując „joie de vivre” (czyli radość życia) wybierają się na piknik tak często, jak tylko jest to możliwe. Jeśli będziesz w Prowansji, nie krępuj się by na swój piknik zaprosić sąsiadów. Z pewnością z chęcią będą Ci towarzyszyć.

 

 

Wyobraź sobie wiklinowy kosz piknikowy, w nim melony i inne świeże owoce, a wszystko umiejscowione gdzieś nad brzegiem prowansalskiego jeziora – wspaniale, prawda? :)

 

Znasz już teraz kilka przydatnych francuskich słówek, które z pewnością ułatwią Ci kontakt z Prowansalczykami. Wszystkie grafiki ze słówkami, które przygotowaliśmy możesz pobrać z naszego bloga i udostępnić swoim znajomym np. na Facebooku lub Pintereście. Życzymy Ci udanych wakacyjnych podróży!

 

PODZIEL SIĘ TYM POSTEM:
<< POWRÓT
PODOBNE ARTYKUŁY:
Zostań ambasadorką

Instagram

Akceptuję warunki i zasady Regulaminu Newslettera oraz Politykę Prywatności.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., w celu korzystania z usługi newsletter, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.* Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach Johnson and Johnson drogą elektroniczną. *pola wymagane
Twój email został zapisany do naszego newslettera. ZAMKNIJ