Zmysłowo i aromatycznie – jak w Prowansji! Relacja z niezwykłych warsztatów zapachowych Le Petit Marseillais.

Podczas warsztatów nasi wyjątkowi goście poczuli naturę Prowansji – i to wszystkimi zmysłami! Tajemnice zapachów odkryła przed nimi senselierka Marta Siembab, a niezwykłymi połączeniami smaków zachwycił szef kuchni Wojciech Lewandowski. Wszystko odbywało się przy akompaniamencie klimatycznej muzyki, wybranej specjalnie na tę okazję przez francuskich DJów. Doznania dotykowe zapewniły produkty Le Petit Marseillais, a całości dopełniły piękne okoliczności przyrody w letnisku Bajka.

 

Zadbaliśmy również o dobre towarzystwo. Oprócz naszych nieocenionych Ambasadorek w warsztatach wzięli udział znani i lubiani goście specjalni – dziewczyny z Love and Great Shoes, Scraperka oraz Jeanetelife. Każdego bez wyjątku zachwycił intensywny, ale jakże wciągający program warsztatów – wizualizacja zapachów za pomocą różnych zmysłów, komponowanie aromatów, tworzenie nieoczywistych połączeń smaków, a także prezentacja nowego zapachu w serii produktów Extra Doux – figi. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że przynajmniej na chwilę wszyscy przenieśli się do słonecznej Prowansji!

 

 

 

Nasi goście pojawili się w magicznym letnisku jeszcze w blasku poranka, aby rozpocząć dzień świeżą kawą i francuskimi przysmakami. Szybko zostały jednak porwane w wir atrakcji: niedługo po przybyciu rozpoczęły odkrywanie świata zapachów z fenomenalną Martą Siembab – jedyną w Polsce senselierką, a więc osobą zawodowo zajmującą się zapachami. Dlaczego soczysta biała brzoskwinia przypomina promienie słońca, a figa jest synonimem intymności i zmysłowości? W ten sposób o zapachach i zmysłach potrafi opowiadać tylko nasz gość. Marta Siembab uchyliła przed uczestniczkami warsztatów rąbka tajemnicy swojej pracy i jednocześnie największej pasji – rozumienia zapachów i przekładania ich na różnorodne doznania.

 

 

 

Teoria, teorią – nasze uczestniczki miały też okazję wykorzystać w praktyce świeżo zdobytą wiedzę o zapachach. Wspólnie z Martą Siembab przygotowaliśmy dla nich 2 zadania. Pierwsze polegało na przełożeniu konkretnych zapachów na kształty, tekstury, kolory czy idee przy pomocy specjalnych kart do mapowania sensorycznego. Drugie natomiast wymagało jeszcze większej wyobraźni i kreatywności – każda z uczestniczek tworzyła kompozycję własnego instaphoto, ilustrującego ulubiony zapach Le Petit Marseillais. Do dyspozycji miały liczne rekwizyty, takie jak: apaszki, biżuterię, wakacyjne dodatki, świeże owoce, a nawet słodycze. Nasze Ambasadorki, jak przystało na specjalistki od tworzenia efektownego contentu do mediów społecznościowych, świetnie poradziły sobie z tymi zadaniami.

 

 

 

Po kompozycjach zapachowych, przyszedł czas na tworzenie wyjątkowych połączeń smaków. Podczas warsztatów live cooking z szefem kuchni Wojciechem Lewandowskim Ambasadorki miały do dyspozycji przepyszne składniki znane z linii kosmetyków Extra Doux: granat, pomarańcze, figi, truskawki i gruszki. Do tego szczypta aromatycznych przypraw oraz świeże, soczyste warzywa. Wszystko po to, aby jak najlepiej oddać klimat Prowansji. Przygotowane przez uczestniczki i szefa dania imponowały smakiem, aromatem oraz niezwykle apetyczną prezentacją.

 

 

 

Chcieliśmy sprawić, aby ten fascynujący świat zapachów został z naszymi uczestniczkami na dłużej. Dlatego podarowaliśmy im wyjątkowe upominki, dzięki którym odtworzą zmysłowy urok Prowansji w zaciszu swoich domów i wrócą wspomnieniami do naszych magicznych warsztatów. Z pewnością pomogą w tym aromatyczne kosmetyki Le Petit Marseillais z linii Extra Doux – w tym nasza nowość figa, a więc synonim intymności i zmysłowości.

 

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy. A kiedy kończą się pełne słońca i energii warsztaty, to obowiązkowym punktem programu jest pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników! Zobaczcie sami, jak prezentowała się fantastyczna ekipa, którą do zmysłowego świata Prowansji przeniosła Le Petit Marseillais.

 

 

 

Żałujecie, że Was tam nie było? Zupełnie się nie dziwimy. Ale nie martwcie się – już wkrótce ponownie się spotkamy, aby wspólnie poczuć naturę Prowansji.

PODZIEL SIĘ TYM POSTEM:
<< POWRÓT
PODOBNE ARTYKUŁY:
Zostań ambasadorką

Instagram

Akceptuję warunki i zasady Regulaminu Newslettera oraz Politykę Prywatności.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., w celu korzystania z usługi newsletter, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.* Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach Johnson and Johnson drogą elektroniczną. *pola wymagane
Twój email został zapisany do naszego newslettera. ZAMKNIJ