Jak pachną święta?

Nie ma drugiego takiego wydarzenia, którego zapach działałby na nas tak mocno, jak zapach Bożego Narodzenia! I choć kolacja wigilijna to zaledwie jeden wieczór w roku, przygotowania do niej rozpoczynają się już cztery tygodnie wcześniej, rozpościerając przed nami cały krajobraz wyjątkowych smaków i aromatów towarzyszący nam aż do samych Świąt.

Ten wyjątkowy czas dla każdego z nas pachnie odrobinę inaczej w zależności od tego, w jakim miejscu mieszkamy, skąd pochodzi nasza rodzina i ile mamy lat, jednak kilka zapachów Bożego Narodzenia łączy nas wszystkich. Ciemne grudniowe wieczory w wielu domach rozjaśnia światło świec – przytulna atmosfera, jaką tworzą migoczące płomyki przesycona jest delikatnym zapachem rozgrzanego wosku, który – wraz z wrażeniem ciepła – buduje nastrój spokoju i bezpieczeństwa.

Adwent to także czas pieczenia pierników, bodaj najbardziej ulubionego zapachu tego okresu: mieszanka korzennych przypraw takich jak cynamon, goździki, kardamon, gałka muszkatołowa i imbir w połączeniu z gorącym powietrzem z rozgrzanego piekarnika daje wrażenie otulenia, bliskości, wzmacnia pozytywne emocje, które dzielimy przy wspólnym pieczeniu. Wielu z nas pozytywnie nastraja także zapach pomarańczy i mandarynek, które lubimy jeść szczególnie zimą, korzystając z ich sezonowej soczystości – ożywczy, radosny zapach cytrusów działa na nas odprężająco i dodaje świątecznego wigoru.

Wreszcie, ten najważniejszy: zapach choinki. Żywiczny, leśny aromat igieł świerku, sosny lub jodły szybko wypełnia cały dom, przenikając każdy jego zakątek. W rozgrzanym pokoju, wśród zapachów wigilijnych potraw, świeży zapach drzewka bożonarodzeniowego jest dla nas jednoznacznym sygnałem: rozpoczął się czas świętowania!

 

PODZIEL SIĘ TYM POSTEM:
<< POWRÓT
PODOBNE ARTYKUŁY:
Zostań ambasadorką

Instagram

Akceptuję warunki i zasady Regulaminu Newslettera oraz Politykę Prywatności.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., w celu korzystania z usługi newsletter, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.* Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach Johnson and Johnson drogą elektroniczną. *pola wymagane
Twój email został zapisany do naszego newslettera. ZAMKNIJ